Projektjeink

Victoria

Victoria a Gyermekekért Egészségvédelmi Közhasznú Alapítvány 2022. október 21-én meghozott döntése alapján bruttó 284 173 Ft-al támogatta az alapítványunkat. A beszerzésre kerülő fejlesztő eszközök hozzájárulnak az alapítvány eszközparkjának megalapozásához, biztosítják az állatasszisztált foglalkozások magas színvonalú ellátását, hozzájárulnak a feladatok sokszínűségéhez, változatosságának biztosításához, kreatív felhasználást biztosítanak a szakemberek számára.

A mankó és a kerekesszék beszerzése a segítő kutyák kiképzéséhez és vizsgájához járul hozzá.

SKK2023-B-3185

A Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet „Segítő kutya kiképzéssel foglalkozó szervezetek támogatása 2023” (SKK2023) című pályázatunkat 2 037 450 Ft-al támogatta. A B komponens célja, hogy 2023. október 1 - 2024. május 31. között terápiás kutyákat alkalmazzunk állatasszisztált terápia (AAT) formában a debreceni Kemény Zsigmond Utcai Óvodába járó szakértői véleménnyel rendelkező, fogyatékossággal élő 30 gyermek körében. Terápiás cél, hogy a szakemberek által irányított foglalkozások hozzájáruljanak az autista óvodás gyermekek társadalmi integrációjához, magasabb szocializációs szint eléréséhez. Közvetlen cél, hogy a terápia hatására kommunikációs és alkalmazkodási készségük fejlődjön, a későbbiekben bevonhatóvá váljanak a többségi csoportba járó gyerekek csoportjába, ott fogadják el idegen felnőttek (óvónők) irányítását.